Ściółkowanie w Uprawie Outdoor

Mulczowanie, Czyli Prosty Sposób Na Zachowanie Wilgotności Gleby

Ci, którzy zdobyli już kilkuletnie doświadczenie w uprawie outdoor i znaleźli kilka dobrych miejsc, z pewnością wiedzą, z jakimi przeciwnościami trzeba się zmierzyć przy uprawie roślin na dworze.

Rośliny marihuany są wysadzane na dworze od połowy maja. To, czego nie zjedzą ślimaki, ulega obumarciu lub stagnacji w lipcu i sierpniu z powodu okresów suszy. Ci, którzy nie sadzą swoich roślin w pobliżu źródła wody, muszą przynajmniej mieć nadzieję na deszcz.

Jeśli sadzi się wiele roślin w kilku miejscach ze względu na planowane awarie, nie można co trzy dni jeździć z małym kanistrem, aby je podlewać; w wielu przypadkach woda po prostu by powierzchownie spłynęła. Ściółkowanie może jednak okazać się kluczem do sukcesu jeśli chodzi o uprawę marihuany na zewnątrz.

Mulczowanie to warstwa resztek organicznych, której zadaniem jest przykrycie gołej gleby, aby ta nie wysychała i wchłaniała deszcz. Chwasty nie wyrastają tak dobrze, ponieważ gleba pod warstwą mulczu pozostaje bardziej wilgotna. Oznacza to, że gleba chłonie wodę nawet po ulewnym deszczu, gdzie w przeciwnym ponad 80% z niej by po prostu spłynęła. Te ostatnie 20% wody przy kolejnym słonecznym dniu wyparowałoby nawet o połowę. Ponadto dzięki wilgoci i żywności organicznej powstają organizmy glebowe, które wszystko rozkładają i w ten sposób dostarczają roślinom składników odżywczych.

Poprawne Mulczowanie Roślin Konopi Indyjskich w Uprawie Outdoorowej

Problem ze ślimakami: Kiedy rośliny marihuany są jeszcze młode, mają mniejszą masę i są bardziej delikatne. Dzięki temu są one bardzo smaczne dla ślimaków, które tak szybko zjadają małe rośliny, aż pozostaje tylko łodyga.

Ślimaki potrzebują wilgoci. Warstwa ściółki utrzymuje glebę w stanie wilgotnym nawet wtedy, gdy świeci słońce. Oznacza to, że roślina marihuany w ogrodzie powinna być najpierw zasadzona na gołej ziemi; można nawet zastosować kilka granulek na ślimaki jako środek zapobiegawczy.

Gdy roślina jest już dobrze zakorzeniona i rośnie, ślimaki prawie nie wyrządzają szkód. Teraz jednak wszystko zależy od pory roku, gdzie czasami przez dwa tygodnie praktycznie w ogóle nie pada. Nadszedł czas na rozłożenie warstwy mulczu. Jeśli nie będzie ona leżała na powierzchni gleby przez cały rok, to w sposób naturalny będzie w niej mniej życia glebowego, a tym samym mniej nawozów ulegających naturalnemu rozkładowi.

Warstwa ściółki powinna być nałożona tak gęsto, aby się nie kleiła i nie zawierała tlenu. Dlatego też świeżo ścięty trawnik nie powinien być nakładany tak grubo jak liście z poprzedniego roku. Zleżałe liście można bezproblemowo znaleźć w wielu miejscach.

Ścinki trawnika, z kolei, należy najpierw nakładać cienko na jedno miejsce, codziennie obracać i pozwalać im na wyschnięcie. Albo nakładasz tylko bardzo cienkie warstwy za jednym razem. Warstwa ściółki musi być odświeżana co dwa miesiące lub częściej, ponieważ jest ona pożerana przez życie glebowe. Do użycia jako ściółka nadają się również obcięte gałązki z żywopłotów i krzewów.

Warstwa mulczu tworzy lepszy klimat w glebie i w ten sposób uwalnia cenne składniki odżywcze. Jednocześnie zatrzymuje wilgoć, dzięki czemu gleba lepiej wchłania deszcz. Ponadto powstrzymuje konkurencyjne chwasty, które przecież również pobierają składniki odżywcze i wodę z gleby.

Jak Najrzadsze Wizyty w Miejscu Uprawy

Każdy wie, że roślina nadająca się do zbiorów z outdoorowej uprawy może dać kilkaset gramów dobrej marihuany. Dlatego zdarza się, że jesienią niektórzy ludzie wędrują po okolicy i szukają takiego ogródka z marihuaną pod gołym niebem, aby ją zebrać.

Każdy, kto musi nabyć materiał do ściółkowania, a następnie przywieźć go na miejsce i kto musi pracować bezpośrednio z roślinami, powinien zatem dokładnie przemyśleć, jak uniknąć bycia zauważonym.

Oczywiście, wszystko można robić w nocy. Jednak każdy wtedy tym bardziej rzuca się w oczy. Należy więc zaparkować samochód kilkaset metrów dalej i mieć świadomość, że po odkryciu terenu na drzewach mogą wisieć kamery do obserwacji dzikich zwierząt. Dla niektórych nie chodzi tylko o zbieranie roślin.

Im rzadziej musisz chodzić do swojego ogrodu, im mniej śladów pozostawiasz za sobą, tym lepiej i bezpieczniej. Dlatego też bardzo praktyczne może być przejście na ściółkowanie od połowy lipca, ponieważ rośliny mogą wtedy lepiej przetrwać okresy suszy i nie trzeba już ich tak często podlewać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.