Siedem Wskazówek Dla Udanej Uprawy Roślin Marihuany Na Balkonie i Tarasie

Większość artykułów o uprawie roślin konopi indyjskich jest skierowana do hodowców, którzy mają duży ogród i ogólnie dużo miejsca, lub do tych, którzy mają do dyspozycji obszerne pomieszczenia. Jednak nawet jeśli posiadasz mały balkon lub taras, ale za to z dużą ilością światła słonecznego, to możesz w mgnieniu oka wyhodować własną marihuanę.

Oto siedem wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć własną uprawę na balkonie lub tarasie:

1. Wybór Odpowiednich Doniczek

Jeśli uprawiasz marihuanę na balkonie lub tarasie, z pewnością używasz do tego celu doniczek lub innych pojemników, w których znajdują się rośliny. To zależy od twoich upodobań i umiejętności jako hodowcy, ale z reguły potrzebujesz zwykłej doniczki z otworami odprowadzającymi wodę i podstawki do zbierania wody.

Znacznie ważniejsza od rodzaju doniczki jest jej wielkość. W końcu wielkość doniczki wpływa również na wielkość roślin. Mniejsze doniczki zapewniają mniej miejsca dla korzeni rośliny, ograniczając jej wzrost. Większe doniczki, z kolei, oferują więcej miejsca, co prowadzi do wyrośnięcia większych roślin.

2. Wybór Odpowiedniej Genetyki

Zasadniczo najważniejszą kwestią jest, aby wiedzieć, że rośliny gatunku sativa rosną większe niż rośliny gatunku indica. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń i chcesz otrzymać małe rośliny, indica będzie zdecydowanie lepszym wyborem, tym bardziej, że sativa może osiągnąć wysokość nawet do 3 metrów.

Indici rosną też lepiej przy słabym świetle. Powinieneś o tym pamiętać, jeśli twój balkon nie jest skierowany na południe.
Innym dobrym pomysłem jest uprawa odmian automatycznych, czyli tak zwanych autofloweringów. Dzięki genetyce Ruderalis, automatycznie kwitnące odmiany nie osiągają tak dużych rozmiarów jak zwykła odmiana marihuany. Ponadto nie potrzebują ściśle przestrzeganych faz naświetlania, aby rozwijać się i przejść w fazę kwitnienia, tak jak zwykłe, fotoperiodyczne odmiany.

Ponieważ kwitnienie tych odmian opiera się na wieku roślin, nie są one tak wrażliwe na zmiany lub zakłócenia w cyklu świetlnym, co czyni je idealnymi kandydatami na balkony o mniejszym naświetleniu i chłodniejszym klimacie.

3. Wybór Odpowiedniego Miejsca

Po wybraniu odmian i odpowiednich doniczek, nadszedł czas, aby zastanowić się, gdzie Twoje rośliny będą rosły. Pamiętaj, że jeśli nie planujesz wyhodować automatycznie kwitnącej odmiany, rośliny konopi potrzebują dużo światła w ciągu dnia, po czym całkowitej ciemności w nocy, bez dostępu nawet do świateł ulicznych latarni.

Najlepiej, aby Twoja roślina miała dostęp do bezpośredniego światła słonecznego przez co najmniej 5-6 godzin w ciągu dnia, najlepiej rano lub późnym popołudniem w zależności od tego, gdzie mieszkasz. W południe słońce może być nieco za mocne, nawet dla odpornych roślin.

Upewnij się również, że Twoja roślina znajduje się w miejscu chronionym przed silnym wiatrem lub deszczem. Plusem uprawy w doniczkach jest to, że można je łatwo przenieść w inne miejsce.

Balkony i tarasy skierowane w kierunku południowym (lub południowo-wschodnim) są zwykle odpowiednie dla uprawy większości roślin, ponieważ są one wystawione na bezpośrednie światło słoneczne rano, a pośrednio w południe i późnym popołudniem.
Oczywiście nie możesz zmienić położenia swojego balkonu i tarasu, więc wykorzystaj panujące warunki w jak najlepszy sposób i pamiętaj, aby zawsze mieć rośliny na oku, aby mieć pewność, że będą miały wystarczająco dużo słońca.

Ponadto pamiętaj, aby mądrze wybrać miejsce, w którym będziesz uprawiał swoje rośliny. Weź pod uwagę status prawny marihuany w kraju, w którym chcesz uprawiać te rośliny. Nawet jeśli jesteś dumny ze swoich roślin, prezentowanie ich całemu światu może nie być dobrym pomysłem.

4. Wybór Wysokiej Jakości Ziemi

Najprostszym sposobem uprawy na balkonie lub tarasie jest użycie ziemi. Ze względu na to, że możesz nie mieć możliwości kompostowania własnej ziemi, upewnij się, że kupowana przez ciebie w sklepie ziemia jest wysokiej jakości.

Na szczęście wszystko, czego potrzebujesz do uprawy konopi indyjskich, znajdziesz w centrum ogrodniczym.

Potrzebujesz:

 • Wermikompost
 • Trochę guano nietoperzy na powierzchnię ziemi
 • Nawóz (głównie azot, fosfor i potas)
 • Żwir/kamienie dla dobrego odwadniania

Przy wyborze odpowiedniej ziemi należy zwrócić uwagę na jej ciemny kolor i luźną, gęstą konsystencję. Wysokiej jakości gleba zwykle zawiera dodatki, takie jak przekompostowany humus leśny, włókno kokosowe, perlit, wermikompost, mączkę z krwi / ryb / kości / krabów, wodorosty, itp.

Podczas sadzenia powinno użyć się mieszanki składającej się z 80% ziemi i około 20% wermikompostu. Wymieszaj je ostrożnie, aby uzyskać gęstą i luźną pożywkę do uprawy. Następnie ułóż warstwę żwiru/kamieni na dnie doniczki, wysyp na wierzch ziemię, a całość nakryj guanem nietoperza i nawozem.

5. Wystartować Na Wiosnę

Jeśli chcesz uprawiać rośliny marihuany na tarasie, pamiętaj o harmonogramie na sezon outdoorowy. Oznacza to, że wiosną musisz wykiełkować i wysadzić swoje nasiona.

W gruncie rzeczy powinno się zacząć nieco wcześniej, aby dać roślinom trochę więcej czasu na ich wzrost i rozwój. Kiedy twoje sadzonki znajdą się w doniczkach, zadbaj o to, by były w pięknym, słonecznym miejscu.

W namiocie hodowlanym z mocnymi lampami sadzonki nie czują się zbyt komfortowo, ale na zewnątrz świetnie sobie radzą z dużą ilością światła słonecznego (i takie też preferują).

Zaczynając wczesną wiosną, dajesz swoim roślinom wystarczająco dużo czasu na wzrost i rozwój w cieplejszych miesiącach. Pod koniec lata lub na początku jesieni rośliny będą gotowe do zbioru.

6. Stosowanie Metod Treningu Roślin

Po czterech tygodniach wegetatywnego wzrostu (w przypadku odmian fotoperiodycznych) należy przyciąć rośliny, aby kontrolować ich wzrost i nie dać im zbytnio się rozkrzaczyć, a tym samym dostosować je do dostępnej przestrzeni.

Większość growerów uprawiających rośliny konopi indyjskich na balkonie lub tarasie chce, aby ich rośliny pozostały małe i rosły wszerz a nie wzwyż. Aby to zadziałało, musisz przyciąć wierzchołek (górny pęd) rośliny. W ten sposób roślina wytworzy więcej liści poniżej górnego pędu, co zasadniczo sprawia, że staje się bardziej krzaczasta, a nie wyższa.

Musisz regularnie przycinać rośliny przez cały okres wegetatywny, aby kontrolować ich wzrost. Są to jednak metody HST, czyli wysokiego stresu dla rośliny i powinny być stosowane jedynie przez doświadczonych growerów.

Istnieją również inne sposoby, takie jak techniki podwiązywania lub wyginania pędów rośliny (zwane LST, czyli treningiem niskiego stresu), które pozwalają na kierowanie wzrostu roślin w określonym kierunku i zapewnić, że każda część rośliny uzyska taką samą ilość słońca.

7. Użycie Roślin Towarzyszących

Aby stworzyć bujny mikroklimat dla swoich roślin konopi i chronić je przed wzrokiem ciekawskich przechodniów bądź sąsiadów, dobrym pomysłem jest uprawa innych roślin w sąsiedztwie roślin marihuany.

Zarówno kwiaty, jak i rośliny liściaste są doskonałym dodatkiem do Twojego ogrodu z roślinami konopi. Poza tym rośliny towarzyszące mogą pomóc uchronić je przed szkodnikami i chorobami lub wprowadzić do ogrodu pożytecznych drapieżników.

Kilka roślin towarzyszących, które możesz uprawiać wśród swoich roślin konopi indyjskich to:

 • Bazylia
 • Fasola
 • Czosnek
 • Mięta
 • Papryka
 • Nagietki
 • Pokrzywa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.