Jak Uprawiać Konopie Indyjskie Na Zewnątrz?

Sezon outdoorowy to bez wątpienia czas, na który czeka wielu growerów i są oni całkowicie przekonani do uprawy na wolnym powietrzu w każdym aspekcie. Nawet najlepsza dioda LED nie przebije słońca. Aby mieć dobry sezon na świeżym powietrzu, wystarczy wziąć pod uwagę kilka małych rzeczy, aby zebrać przyzwoite plony późnym latem lub jesienią.

Ale czego dokładnie potrzebujesz? Trochę nawozu, doniczki w razie potrzeby, trochę dobrej ziemi, odpowiedni miesiąc i oczywiście dobrą genetykę.

Odpowiednie Wyczucie Czasu

Pierwsze tygodnie życia rośliny marihuany są bardzo ważne. Pogoda w umiarkowanej strefie klimatycznej jest dość stabilna, a dzięki kilkudziesięcioletnim statystykom generowanym przez stacje meteorologiczne również względnie przewidywalna. Warto poobserwować portale meteorologiczne, ponieważ można tam sprawdzić średnie regionalne minima temperatury i maksimum. Dlaczego to takie ważne?

Ogólna zasada mówi, że roślina konopi przestaje rosnąć w temperaturze poniżej 10 stopni Celsjusza. Nie chcemy tego, ponieważ właśnie w pierwszych tygodniach swojego życia te rośliny mają urosnąć do bardzo dużych rozmiarów, aby w fazie kwitnienia wykształcić wystarczającą ilość pędów, by wytworzyć grube kwiaty.

W połowie marca nasiona można zacząć kiełkować na domowym parapecie. Jednak marzec i kwiecień mogą być jeszcze nieco za wcześnie, aby wysadzić siewki na zewnątrz, ponieważ w tych miesiącach temperatury często spadają jeszcze znacznie poniżej 5 stopni Celsjusza. Mimo to nasiona powinny wykiełkować pod koniec marca lub najpóźniej w połowie kwietnia, aby w pełni cieszyć się słońcem.

Oczywiście wszystko zależy od tego, jaką genetykę ostatecznie wybierzesz, ale o tym poniżej. Kiedy zauważycie, że temperatura nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza, małe sadzonki można wynieść na świeże powietrze. Co oznacza, że jesteśmy już w następnym punkcie.

Nawóz i Gleba Dla Roślin Outdoorowych

Tak, do uprawy outdoor również potrzeba nawozu i dobrej gleby, szczególnie, jeśli chcesz produkować dobre, stabilne rośliny o wspaniałych kwiatach, to nie można obejść się ani bez nawozu ani starej, dobrej ziemi. Wielu growerów jest całkowicie przekonanych do nawozów typu all in one, zwłaszcza do uprawy outdoorowej.

Fajną rzeczą w tych nawozach typu wszystko w jednym jest to, że wystarczy je zmieszać pod ziemią, aby wystartować. Nowe nawozy typu all in one dostarczają roślinom mikroskładniki odżywcze, stymulatory korzeni, wzrostu i kwitnienia, enzymy, kwasy huminowe i fulwowe, aminokwasy, krzemiany i wapń oraz magnez przez cały cykl życia, czyli wszystko, czego potrzebują rośliny. Jest to absolutną zaletą, ponieważ nie trzeba opracowywać planu nawożenia i zastanawiać się, czy roślinom czegoś nie brakuje.

Jeśli chodzi o ziemię, to najlepsza będzie średniej jakości ziemia do roślin, ewentualnie można również sięgnąć po ziemię, która jest już wstępnie nawożona, oszczędzając dzięki temu na nawozie all in one. Często wystarcza również tania ziemia ze sklepu ogrodniczego bez żadnych dodatków, która w większości przypadków się sprawdza to bez zarzutu. Większość profesjonalistów jednak uważa, że najlepsza gleba to ta własnoręcznie wyprodukowana z dodanym nawozem.

Czy Potrzeba Doniczek Do Uprawy Outdoorowej?

Tak i nie. Jeśli mamy do czynienia z dobrą glebą, to nie potrzeba doniczek. Dlaczego? Korzenie główne mogą rosnąć do 2,80 metra w głąb ziemi, a korzenie podrzędne osiągają nawet 90 centymetrów długości. Umożliwia to roślinie pompowanie wystarczającej ilości składników odżywczych i wody do pędów nawet w środku lata.

W 2018 roku wszyscy przekonaliśmy się, jak suche może być lato. Doniczki mają zawsze tę wadę, że właśnie latem szybko wysychają. Objętość doniczki jest ograniczona. Dobre, duże doniczki też kosztują sporo pieniędzy, zwłaszcza jeśli masz w ogrodzie 5 lub więcej roślin. Im więcej miejsca ma system korzeniowy, tym lepiej może rosnąć i rozwijać się górna biomasa.

Jednak wybrana wielkość doniczki pozwala również na określenie biologicznych wymiarów rośliny konopi indyjskich. Jeśli więc nie chcesz mieć ogromnego drzewa marihuany w swoim ogrodzie, to zrezygnowanie z doniczek nie będzie mądrym posunięciem, ponieważ roślina może osiągnąć 2, 3 lub 4 metry wysokości, w zależności od genetyki. Jest to więc bardzo indywidualne, z którego wariantu chcemy skorzystać.

Jeśli mimo to decydujesz się na glebę, wykop otwór o głębokości 50-80 centymetrów i wypełnij go wybraną zakupioną ziemią, aby zapewnić dobre pożywienie dla rośliny. UWAGA: Może się zdarzyć, że gleba będzie zbyt zbita i korzenie nie będą mogły się przez nią przebić. Istnieje zatem ryzyko, że rośliny pozostaną zbyt małe. Gleba jest doskonałym wyborem tylko wtedy, gdy zna się jej strukturę.

Jeśli uprawiasz rośliny konopi indyjskich na zewnątrz i wybierasz doniczki, to nie powinieneś używać plastikowych doniczek, gdy rośliny stoją w wietrznym miejscu. Im większa jest roślina, tym większe jest ryzyko przewrócenia się rośliny wraz z doniczką przy silnym wietrze, co może poważnie uszkodzić roślinę. Nie uwierzycie, ile razy rośliny konopi padają ofiarą wiatru.

Każdy, kto ma ten luksus, aby uprawiać rośliny w glebie, powinien skorzystać z tego wariantu, ale doniczki też nie są złym wariantem. Dla początkujących, którzy nie znają gleby doniczki są też lepszym wyborem. Przy doniczkach należy jednak uważać, aby spływała z nich wystarczająca ilość wody, a roślina nie zgniła i tym samym nie umarła pod nadmiarem wody w doniczce. Tak, rośliny mogą utonąć, jednak doniczki, tak zwane airpoty mogą być tutaj dobrą alternatywą.

Warto zakupić specjalne doniczki do uprawy ScrOG. Doniczki te są wyposażone w siatkę, która pozwala roślinie na tworzenie większej ilości pędów, dzięki czemu można znacznie zwiększyć plon!

Który Wariant Uprawy Outdoor Jest Najlepszy?

W przypadku uprawy outdoorowej możliwe są do wyboru dwa warianty: można uprawiać nasiona pełnosezonowe i nasiona automatycznie kwitnące. Istnieją jeszcze nasiona regularne, czyli te, z których wyrastają rośliny żeńskie i męskie, jednak nie są one zalecane dla niedoświadczonych growerów, a szczególnie dla początkujących.

Do uprawy outdoorowej można wybrać i nasiona pełnosezonowe i autofloweringowe. Odmiany automatycznie kwitnące mają tę zaletę, że cały cykl życia jest związany z ich genetyką, a roślina sama rozkwitnie. W przypadku odmian automatycznie kwitnących godziny słoneczne w ciągu dnia są sprawą drugorzędną, w przeciwieństwie do odmian pełnosezonowych, które potrzebują określonej liczby godziny słońca w ciągu dnia, aby zakwitnąć.

W dzisiejszych czasach odmiany autokwitnące są prawdziwą potęgą pod względem plonów, a także wytrzymałości. Ta genetyka ma tę zaletę, że plony zbiera się znacznie szybciej, czasami nawet o wiele tygodni wcześniej niż w przypadku tej samej odmiany pełnosezonowej.

Ma to tę zaletę, że w ciągu sezonu można zebrać plony dwukrotnie, czego nie można zrobić w przypadku odmian pełnosezonowych. Kolejną zaletą jest to, że rośliny takich odmian często rosną o wiele mniejsze i bardziej zwarte, co jest dobrą zaletą zwłaszcza na balkonie lub tarasie, ponieważ nie rosną one aż tak dużych rozmiarów.

Plony są zwykle nieco niższe niż w przypadku odmian pełnosezonowych, ale są bardzo wdzięczne i łatwe do wyhodowania, ponieważ nie trzeba nic robić. Odmiany pełnosezonowe są jednak dla wielu lepszym wyborem, ponieważ można mieć na nie większy wpływ i stosować na nich przeróżne metody treningu.

LST w przypadku odmian autofloweringowych działa tylko w ograniczonym stopniu, ponieważ nie mają tyle swobody w genetyce, co odmiany pełnosezonowe. Różnica między tymi dwiema genetykami polega właściwie tylko na tym, że autofloweringi mają ściśle określone przeznaczenie, a pełnosezonówki – przeznaczenie dowolnie wybrane.

Początkującym i bardziej zaawansowanym growerom w dzisiejszych czasach radzi się sięgać po odmiany automatyczne, ponieważ dzięki nim można spokojnie zaplanować 2 zbiory, dzięki czemu można uprawiać więcej rodzajów odmian.

W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele przeróżnych odmian i wybór jest naprawdę przeogromny. Istnieje oczywiście wiele sklepów z nasionami, ale przed zakupem nasion warto zawsze się i bliżej przyjrzeć.

Podsumowanie

Niewiele trzeba, aby z powodzeniem uprawiać konopie indyjskie. Przede wszystkim nie należy się tym zbytnio stresować. Najpierw dobrze się zastanów, czego oczekujesz od swojej uprawy i jaką konfigurację możesz przygotować dla swoich roślin. Każdy, kto potrafi nazwać ogród swoim własnym, będzie miał ogromną przyjemność i będzie mógł zebrać kilogramy przy minimalnych środkach, bez żadnego wysiłku.

Osoby, które mogą uprawiać w glebie, mogą również pozostawić swoje rośliny na kilka tygodni. Wszyscy, którzy chcą uprawiać rośliny w doniczkach, a mimo to wyjeżdżają na letnie wakacje, powinni pomyśleć o prostym systemie nawadniania.

Pamiętaj, że uprawa konopi indyjskich w Polsce jest zakazana i może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. Ten artykuł w żaden sposób nie namawia do łamania prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.