Uprawa Roślin Marihuany Outdoor

Jak Uprawiać Rośliny Marihuany w Szklarni

Choć wymaga sporo miejsca i podstawowego wyposażenia, uprawa konopi w szklarni ma wiele zalet i jest stosunkowo prosta. Uprawa w szklarni jest lepsza od uprawy indoor, ponieważ jest prostsza, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie wydajność i minimalizm.

Uprawiając w szklarni, nie potrzebujesz skomplikowanego sprzętu, lamp czy wentylatorów, ale nie ogranicza się to tylko do tego.

Uprawa w szklarni może być też skomplikowana, jeśli sami zrobimy sobie komplikacje – a wszystko dzięki dostępnym systemom nawadniającym oraz innym sprzętom, jakie w międzyczasie pojawiły się na rynku.

Uprawa w szklarni ma również zalety jeśli porównamy ją z uprawą na zewnątrz, ponieważ można zamknąć całe ciepło w szklarni i stworzyć dzięki temu barierę ochronną, która będzie chronić rośliny przed zimnem, ale i też uciążliwymi zwierzętami i innymi szkodnikami.

Nawadnianie

Jeśli chcesz, aby Twoja szklarniowa uprawa była wyjątkowa, możesz wybrać spośród wielu różnych systemów nawadniania i zapewnić, że potrzeby Twoich roślin będą w pełni zaspokojone. Tutaj możliwości są nieograniczone, o ile nie ograniczy Cię Twój własny budżet.

Sadzenie Do Doniczek vs. Bezpośrednio Do Ziemi

W szklarni rośliny mogą rosnąć bezpośrednio w gruncie, co pozwala im na pełne rozprzestrzenienie korzeni i eliminuje konieczność przesadzania, co zazwyczaj bardziej szkodzi roślinom, ponieważ podczas przesadzania łatwo można uszkodzić korzenie. Ale można też posadzić rośliny w doniczkach. W ten sposób łatwiej jest kontrolować dopływ wody i składników odżywczych, ale w końcu i tak trzeba będzie przesadzić je do większych doniczek. Warto więc zastanowić się nad opcją bezpośredniego zasadzenia w ziemi, o ile pozwalają na to warunki.

Prywatność

Ponieważ szklarnie sprawnie kamuflują twoją uprawę i ludzie z zewnątrz nie mogą zobaczyć, co uprawiasz, są one dobrą opcją zwłaszcza dla tych, którzy uprawiają w krajach i obszarach, gdzie marihuana nie jest tolerowana. Szklarnie same w sobie są dyskretne, ale istnieje też możliwość pomalowania okładziny farbą kryjącą, co jeszcze bardziej pozwala na zachowanie prywatności.

Uprawa Wcześniej Niż Na Świeżym Powietrzu

Ponieważ szklarnia tworzy sztuczne środowisko i zatrzymuje całe ciepło w swoim wnętrzu, pozwala tym, którzy z niej korzystają, rozpocząć uprawę na zewnątrz wcześniej niż byśmy mogli na to sobie pozwolić przy bezpośredniej uprawie na świeżym powietrzu. Uprawiając w szklarni można mieć pewność, że nawet ekstremalne warunki pogodowe nie zaszkodzą naszym roślinom.

Jak tylko letnie dni staną się krótsze i cykl świetlny zacznie się zmieniać, rozpocznie się faza kwitnienia – oczywiście, o ile nie uprawia się genetyki automatycznie kwitnącej. Wydłużenie okna czasowego, które można wykorzystać na uprawę, dotyczy również końca lata, kiedy zaczynają się jesienne dni.

Rozplanowanie Miejsca

Podobnie jak w przypadku uprawy w growboxie, przestrzeń w szklarni jest ograniczona. Niezależnie od tego, czy uprawa odbywa się w małej szklarni czy w długiej szklarni tunelowej, ważne jest, aby wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń i odpowiednio ją zaplanować. To pozwoli zapewnić roślinom wystarczająco dużo miejsca, gdy osiągną swój pełny rozmiar.

Podczas planowania należy również pamiętać, że rośliny gatunku indica rosną mniejsze, krzaczaste i z daleko sięgającymi pędami bocznymi. Natomiast rośliny gatunku sativa mają tendencję do wyższego wzrostu i są zazwyczaj znacznie węższe.

Sztuczne Regulowanie Fotoperiodyzmu

Jeśli chcemy sztucznie wpłynąć na cykl świetlny, możemy systematycznie zaciemniać szklarnię w odpowiednich porach dnia i w ten sposób zainicjować fazę kwitnienia wcześniej niż miałoby to miejsce w normalnych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.