Uprawa Marihuany W Szklarni – Pomocny Przewodnik

Jeśli chodzi o uprawę marihuany outdoor, to szklarnia jest najnowszym trendem, ponieważ dzięki dobrej organizacji, można zaoszczędzić koszty energii elektrycznej. W prawie każdej szerokości geograficznej można uprawiać przez cały rok w szklarni. Jest to istotna zaleta dla hodowców, ponieważ uprawa na wolnym powietrzu jest możliwa tylko latem.

Dzięki włączeniu oświetlenia i klimatu śródziemnomorskiego w szklarni marihuany można osiągnąć całoroczne zbiory. Uprawa w growroomie nie jest bardzo przyjazna dla środowiska. Prohibicja zmusiła growerów do ukrytej uprawy w domach. Rośliny nie znajdują się w środowisku naturalnym, ale nowy trend przenosi nasze ulubione hobby z powrotem na przyrodę.

Hodowla konopi indyjskich w szklarni – Zalety i wady

Szklarnia ma ogromne zalety w hodowli marihuany, ponieważ szczególnie w pochmurne dni można włączyć dodatkowe oświetlenie. Jeśli dni staną się dłuższe i bardziej słoneczne, oświetlenie może nawet zostać całkowicie pominięte. Klimat w szklarni jest również zaletą, ponieważ rośliny rosną znacznie szybciej niż normalnie ze względu na klimat śródziemnomorski. Ponadto, kamuflaż jest lepszy niż zwykłe umieszczenie roślin w ogrodzie.

Szyby szklarni, które często są mleczne, mogą odstraszyć ciekawe spojrzenia. Nawet w szarych miesiącach zimowych, marihuana może być uprawiana poprzez stopniowe dodawanie większej ilości sztucznych źródeł światła. W zależności od tego, jak silne jest światło słoneczne, rośliny mogą być optymalnie uprawiane. Ogólnie rzecz biorąc, koszty energii w szklarni są niższe, ponieważ nie ma potrzeby zapewnienia wentylacji lub światła w środku lata.

Zbiory konopi w dużej mierze z tego skorzystają. W porównaniu z uprawą indoor, w szklarni wzrasta ich jakość i ilość. Ponieważ uprawa jest u nas niedozwolona, szklarnia nadaje się tylko do uprawy na wolnym powietrzu latem, bez dodatkowego oświetlenia zimą lub jesienią.

Jakiej szklarni użyć?

Rynek szklarni jest obecnie niezwykle duży i zróżnicowany. W zależności od tego, ile roślin chcesz uprawiać, powinieneś wybrać szklarnię z możliwością otwierania okien. Dla początkujących polecany jest tani model. Można go ustawić i zdemontować w swobodny sposób w całym ogrodzie. W miesiącach zimowych szklarnia jest chowana, a następnie ponownie rozkładana wiosną.

Mobilne, niedrogie, podstawowe szklarnie kosztują od 50 do 100 euro. Dla profesjonalnych plantatorów poleca się zakup stałej szklarni. W tym celu należy przywiązywać wagę do precyzyjnego planowania regulacji temperatury i na stałe zainstalowanych świateł.

Co z zapachem?

Zapach podczas uprawy marihuany w szklarni jest w rzeczywistości znikomy. Dzięki uprawie na wolnym powietrzu wiatr już teraz przenosi wiele cząsteczek zapachu z naszych roślin. W dni bezwietrzne może to prowadzić do nieco silniejszego tworzenia się zapachu, około 2 do 3 metrów wokół rośliny.

W szklarni zapach nie przenika tak szybko na zewnątrz i jest skoncentrowany w zamkniętym pomieszczeniu. Jak tylko wejdziesz do szklarni, możesz wyraźnie poczuć, co tam się uprawia. Poza tym, zazwyczaj nie czuć roślin, ponieważ wiatr również zapewnia stałą cyrkulację.

Czy można samodzielnie zbudować szklarnię?

W Internecie znajdują się dziesiątki instrukcji dotyczących budowy własnej szklarni. Zwłaszcza jeśli masz specjalne wymagania dla swojej szklarni, jest prawie nieuniknione, że zrealizujesz swoją własną konstrukcję. Dostępne są warianty od całkowicie automatycznych szklarni po proste plastikowe skrzynki.

Szklarnie mogą być budowane jako całkowicie wolnostojące konstrukcje lub w istniejącym budynku w ogrodzie. Rozbudowa istniejącego budynku pozwala zaoszczędzić koszty i wysiłek. Podstawowa struktura często składa się z drewna, tworzywa sztucznego lub lekkiego metalu. Całość jest następnie pokryta przezroczystym materiałem. W nowoczesnych szklarniach wszystkie częstotliwości światła słonecznego mogą przeniknąć przez szkło. Ogólnie rzecz biorąc, budowa własnej szklarni jest zawsze lepsza, ponieważ można ją dostosować do własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *