Sadzenie Towarzyszące w Uprawie Roślin Marihuany Outdoor

Rośliny Towarzyszące w Outdoorowej Uprawie Roślin Konopi Indyjskich

Ponieważ coraz więcej ludzi uprawia rośliny, i nie są to tylko konopie indyjskie, starają się oni znaleźć sposoby na maksymalizację zbiorów i ogólną poprawę zdrowia roślin. Przy uprawie konopi na zewnątrz dobrą i tanią metodą jest tak zwane sadzenie towarzyszące.

Wraz z rozwojem syntetycznych składników odżywczych i pestycydów, to podejście stało się głównym nurtem. Popyt na uprawy ekologiczne jest bardzo duży, a marihuana nie jest tu wyjątkiem. Sadzenie towarzyszące jest starą metodą rolniczą, która sprawdza się w całym rolnictwie.

Sadzenie towarzyszące jest czasami określane jako obszar permakultury. Jest to metoda, która wykorzystuje zasoby naturalne – lub je naśladuje – aby zapewnić zrównoważone zbiory. Chodzi o to, że rośliny lepiej funkcjonują w zrównoważonym ekosystemie, gdy jest on tworzony z zachowaniem bioróżnorodności. Dlaczego?

Inne rośliny, które umieszczasz lub sadzisz w pobliżu rośliny konopi mogą jej pomóc chroniąc ją. Mogą one również poprawić strukturę gleby i korzeni. Ponadto, mogą one przyciągać pożyteczne owady lub trzymać z dala szkodniki.

Przy odrobinie planowania metoda sadzenia towarzyszącego jest naprawdę łatwa do zrobienia i ostatecznie wyświadczy przysługę tobie i twoim roślinom. Znalezienie odpowiednich roślin towarzyszących dla roślin konopi indyjskich nie jest trudne, gdyż w środowisku naturalnym mają one wielu przyjaciół i sprzymierzeńców.

Zdrowsza Gleba

Najważniejszą rzeczą, od której należy zacząć, to zastanowienie się, jakie rośliny towarzyszące posadzimy w sąsiedztwie roślin marihuany. Najważniejszymi roślinami towarzyszącymi są te, które w pierwszej kolejności poprawiają jakoś gleby oraz strukturę korzeni.

Które Rośliny Towarzyszące Sprawdzają Się Przy Marihuanie?

Rogownice

Rogownice to krótkożyjąca koniczyna naziemna z gronami białych kwiatów, które pojawiają się wiosną i latem. Tworzy również doskonałą ściółkę.

Rumianek

Rumianek to kolejna pożyteczna roślina, jeśli chodzi o utrzymanie zdrowej gleby. Ta mała, krzaczasta roślina jest również często używana do przyrządzania kojącej herbaty. Zasadzona obok konopi pomaga poprawić jakość gleby. Rumianek odstrasza szkodniki, takie jak komary i muchy.

Biała i Czerwona Koniczyna

Koniczyna biała i czerwona to jedne z najlepszych roślin towarzyszących, które poprawiają jakość gleby. Koniczyna działa jak żywa ściółka i pokrywa otwarte przestrzenie między roślinami. Roślina ta w szczególności pomaga glebie lepiej wchłaniać wodę. Na korzeniach koniczyny znajdują się guzki, które pomagają w wiązaniu azotu z atmosfery.

Kiedy roślina ulega rozkładowi, azot zawarty w glebie zostaje uwolniony. Konopie zawsze mają zapotrzebowanie na azot i chętnie go wchłaniają. Jest to więc najlepszy i najbardziej biologiczny nawóz na naszej planecie. Sadzenie koniczyny pozwala na znaczne ograniczenie stosowania sztucznych nawozów.

Alfalfa

Alfalfa lub lucerna jest głęboko ukorzenioną rośliną wieloletnią, która również pomaga w wiązaniu azotu w glebie. Pomaga również glebie w gromadzeniu żelaza, magnezu, fosforu i potasu. Te pięć minerałów to jak amen w pacierzu organicznego ogrodnika. Ponadto roślina ta sprzyja rozwojowi mniszka lekarskiego.

Jest to również roślina głęboko korzeniąca się, która spulchnia glebę i w ten sposób poprawia wchłanianie wody. Jakby tego było mało, z samej rośliny można łatwo zrobić płyn wzmacniający, który wspomoże wzrost Twoich roślin.

Rośliny, Które Przyciągają Pożyteczne Owady

Istnieją również rośliny, które przyciągają w pobliże naszych roślin pożyteczne owady, które z kolei zwalczają szkodniki żerujące i żywiące się naszymi roślinami. Na przykład słoneczniki dzięki swoim bujnym, jasnym i samozapylającym się kwiatom przyciągają wiele owadów zapylających. Słoneczniki odstraszają również szkodliwe owady, takie jak mszyce.

Krwawnik

Krwawnik to również dobra roślina, którą warto posadzić w pobliżu konopi. Krwawnik jest bardzo dobrą rośliną obwódkową. Jeśli zasadzisz go w pobliżu konopi, wspomoże on produkcję olejków eterycznych. Przyciąga również pożyteczne owady, takie jak biedronki, bzygi i miniarki, wabiąc je w ten sposób z dala od roślin konopi.

Melisa Cytrynowa

Melisa lekarska jest kolejnym dobrym wyborem. Ta pełna wigoru roślina, którą często można znaleźć także w ekologicznych aptekach lub sklepach zielarskich, otoczy Twoje cenne rośliny liśćmi w kształcie serca o zapachu cytryny. Melisa cytrynowa pomaga zwalczać komary i meszki, przyciągając jednocześnie do ogrodu pszczoły i inne zapylacze.

Rośliny, Które Chronią Konopie

Oczywiście w ogrodzie istnieją również takie rośliny, które są naturalnymi obrońcami roślin marihuany. Są to rośliny, które trzymają z dala szkodliwe owady. Powodem tego jest smak, zapach lub inne naturalne mechanizmy obronne.

Koper

Rośliny takie jak koper doskonale się w tym sprawdzają. Roślina ta nie tylko odstrasza mszyce, sówkę popielatą, pluskwiaki skórzaste i przędziorki, ale nawet przyciąga inne szkodliwe owady, odciągając je tym samym od roślin konopi. Na przykład gąsienice pazia królowej wolą jeść koperek niż konopie.

Kolendra

Kolendra jest kolejną cenną rośliną, którą warto mieć w swoim ogrodzie. Kolendra to popularna przyprawa, którą można znaleźć w kuchniach na całym świecie. Nie tylko sama roślina odstrasza wiele szkodników ogrodowych, ale również herbata kompostowa zrobiona z rozgniecionych nasion kolendry i rozpylana na inne rośliny może posłużyć jako naturalny pestycyd. Co jest jeszcze lepsze? Kolendra przyciąga rączycowate, bzygi i osy. Owady te działają jako rodzaj linii obronnej, która jeszcze lepiej odstrasza inne latające szkodniki.

Mięta Pieprzowa

Mięta pieprzowa to kolejna „śmierdząca” roślina, która wspaniale sprawdza się w roli ochronnego towarzysza. Dla tych, którzy muszą ukryć swoją plantację, mięta jest pomocna w maskowaniu zapachu marihuany. Mięta pieprzowa odstrasza również szkodniki takie jak myszy, mrówki, mszyce i pchły.

Nagietek

Jeśli szukasz towarzysza, który jest nieco bardziej przyciąga wzrok i jest kolorowy, to nagietki są idealnym wyborem. Nagietki nie tylko wprowadzają do ogrodu piękny pomarańczowy kolor, ale także odstraszają szkodliwe owady. Chrząszcze, pasikoniki i szkodliwe nicienie będą trzymały się od marihuany z daleka. Nagietki wzmacniają odporność innych roślin rosnących wokół nich. Korzenie tej rośliny wytwarzają silny, naturalny środek owadobójczy, który po latach nadal można znaleźć w glebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.