Rzadkie, Mocne i Wysokowydajne Odmiany Marihuany do Uprawy Outdoor

Uprawianie rzadkich i silnych odmian konopi Outdoor sprawia, że hodowca może liczyć na góry pąków jesienią lub nawet wcześniej. Oto ekskluzywna lista odmian marihuany, które poradzą sobie z większością warunków uprawy na wolnym powietrzu, aby wyprodukować duże ilości błyszczących, silnych pąków!

Wyhodowałem dziesiątki odmian marihuany i rozmawiałem z ekspertami od uprawy outdoor na całym świecie, aby znaleźć skuteczne, wysokowydajne odmiany, które uprawia niewielu ludzi, dzięki czemu odmiany te są bardziej dochodowe, wartościowe i ekskluzywne.

Przede wszystkim chciałbym przypomnieć, że uprawa marihuany na wolnym powietrzu najlepiej sprawdza się w przypadku solidnych, energicznych odmian, które są w stanie wytrzymać dzikie, często niekontrolowane warunki zewnętrzne. Niektóre odmiany marihuany nadają się tylko do uprawy indoor, podczas gdy inne nie nadają się do uprawy tylko w jednym regionie, a w innym już nie.

Hodowca musi pogodzić skłonności i podatność odmiany ze środowiskiem do życia i warunkami wzrostu rośliny. Na przykład, niektóre odmiany przyciągają do siebie jak magnes szarą pleśń (zgnilizna kwiatowa) lub przędziorki, inne są na nie odporne. Hodowca powinien zatem bardzo dobrze znać potencjalne zagrożenia związane ze szkodnikami i chorobami oraz warunki klimatyczne przy wyborze odmian dla danej lokalizacji.

Bardzo ważna jest również wiedza o tym, kiedy można zbierać plon z danych odmian marihuany na wolnym powietrzu. Wielu producentów nasion wskazuje w opisach odmian, kiedy grower może oczekiwać, że rośliny uprawiane outdoor będą gotowe. Szacunki te nie muszą być jednak koniecznie rzetelnie stosowane w odniesieniu do własnego miejsca zamieszkania.

Należy pamiętać, że kąt i jakość światła słonecznego oraz długość nocy i dnia zależą od tego, jak daleko na południe lub na północ od równika znajduje się nasz ogród. Niektóre odmiany są słabo przystosowane do wzrostu w krajach północnych oddalonych od równika i lepiej do wzrostu w krajach położonych bliżej równika – i odwrotnie.

Ponieważ ten artykuł dotyczy ekskluzywnych i rzadkich odmian, które były uprawiane przez stosunkowo niewielu ludzi do tej pory, konieczne może być zwrócenie się do różnych producentów nasion w celu nabycia tych mniej znanych „perełek”.

Colombian Thunder Funk – regularna, fotoperiodyczna odmiana od Norstar Genetics
Norstar Genetics ma swoją siedzibę w zachodnich stanach USA z legalizacją i jest znany z dostępu do rzadkiej genetyki, produkcji stabilnych nasion o prawie 100% zdolności kiełkowania oraz roślin, które stają się dokładnymi fenotypami opisanymi w katalogu Norstar.

Colombian Thunder Funk to krzyżówka, która zawiera legendarną odmianę Sagarmatha Alaskan Thunderfuck, znaną również jako Matanuska Tundra. Ta ostatnia nazwa odnosi się do początków genetyki Alaskan Thunderfuck – odległej doliny na Alasce.

Zaskakujące jest to, że odległa dolina na Alasce nadaje się do uprawy konopi indyjskich pod względem pogody, ale założyciel Sagarmatha Seeds, Tony, odwiedził dolinę i powiedział: „Wydaje się, że wszystko, co rośnie w dolinie Matanuska jest ogromne. Widziałem, że wszystkie owoce były gigantyczne. Góry są ogromne, niedźwiedzie ogromne, lodowce ogromne, łosoś ogromny i komary też są ogromne”.

Norstar skrzyżował Alaskan Thunderfuck z Santa Marta Colombian Gold, popularnym szczepem, który został wyeksportowany do USA i Europy w latach 60-tych i 70-tych. Podczas gdy Alaskan Thunderfuck jest czystą Indicą, kolumbijskie złoto jest czystą Sativą i znane jest z ekscytującego haju.

Krzyżówka ta produkuje duże kwiaty na indoor z czasem kwitnienia od 63 do 70 dni. W uprawie outdoor odmiana rozwija się w pełnym słońcu i może wyrosnąć na potwora z 25-50 dużymi colami i plonem co najmniej jednego kilograma z rośliny. Oddziaływanie tego szczepu obejmuje stymulującą przejrzystość Columbia Gold oraz skoncentrowane na ciele, łagodzące ból efekty Alaskan Thunderfuck.

Amnesia XXL Auto od Dinafem Seeds
Jeden z odkrywców automatycznie kwitnących roślin i założycieli świata feminizowanych nasion konopi indyjskich. Ta niezwykle wydajna automatycznie kwitnąca odmiana została wyhodowana właśnie przez tą markę i z powodzeniem dojrzewa nawet na obszarach zimnych i deszczowych.

Ta odmiana ma imponującą linię genetyczną jako krzyżówka Amnesia i czystej Ruderalis. Amnesia jest czystą Haze, skrzyżowaną z Northern Lights #5 i Skunk #1, a czasami nazywana jest jako „Super Silver Haze”.

Ponieważ jest to czysta Haze i głównie Sativa, je uprawa trwa dłużej niż większość odmian automatycznie kwitnących. W uprawie indoor odmiana ta może być zbierana 80 do 97 dni po kiełkowaniu.

W przypadku roślin uprawianych na zewnątrz, przejście powinno odbyć się w marcu a same rośliny powinny być odpowiednio traktowane, tak aby miały ugruntowane korzenie, co najmniej trzy do pięciu liści i przyzwyczaiły się do pełnego słońca. Od połowy kwietnia wyjdą na zewnątrz. We wrześniu lub październiku można zbierać plony.

Ta odmiana, podobnie jak większość odmian, wymaga dobrze wentylowanej strefy korzeniowej, więc hodowcy marihuany często umieszczają perlit w glebie i przekopują ją wokół rośliny, aby uczynić ją bardziej porowatą i natlenioną. Toleruje również nieprzyjemne warunki pogodowe.

Mimo, że jest to odmiana automatycznie kwitnąca, polecam podsypać ją trzy do czterech tygodni po kiełkowaniu, aby utrzymać poziomy wzrost i niską wysokość.

Pąki są długie, grube i często przypominały mi Super Silver Haze. Te żywiczne kwiaty oferują klasyczny zapach Haze wraz z sosną, kadzidłem paczuli, zapachem cytryny i aromatami.

Amnesia XXL Auto to trawka przeznaczona do palenia w dzień i późnym popołudniem, ponieważ ma działanie stymulujące i pobudzające kreatywność. Pobudza i poprawia umiejętności konwersacyjne, muzykalność, ruch, jogę i inne działania, które profitują z uwagi i zwiększonej wrażliwości sensorycznej.

Dinafem jest znany ze swoich zwycięzców, a odmiana ta jest wielkim zwycięzcą, ponieważ produkuje góry lepkich, gęstszych kwiatów Sativy w mniej niż cztery miesiące.

C99 – Feminizowana, pełnosezonowa odmiana od Female Seeds
Słynna linia Cinderella powstała kilkadziesiąt lat temu, a szczególnie popularny jest szczep Cinderella 99, który jest często wykorzystywany jako baza hodowlana dla nowszych hybryd.

Jak w przypadku każdej popularnej odmiany, wielu sprzedawców nasion oferuje podróbki, które nie reprezentują prawdziwej linii genetycznej. Z C99 od Female Seeds to żaden problem. Pochodzi z krzyżówki Princess i Cinderella 88 i jest z powodzeniem hodowana indoor, outdoor i w szklarniach.

Female Seeds i ich hodowcy pracują z genetyką C99 od 1999 roku. Ich oryginalna genetyka wywodziła się z rzekomej produkcji linii Cinderella, opartej na Braciach Grimm. W skład mieszanki wchodzą teraz genetyka Jack Herer, Thai i Durban Poison. Ta wersja C99 rozwija się na dwa fenotypy.

Jeden pachnie grejpfrutem, a drugi ananasem, jeden jest mały, ale ma więcej gałęzi, podczas gdy drugi jest większy. Bez wierzchołka rosną one w klasycznym kształcie choinki i mogą osiągnąć co najmniej dwa do trzech metrów wysokości, a nawet więcej.

Jednym z powodów, dla których polecam tę odmianę do uprawy outdoor jest to, że kwiaty nie stają się grube i wilgotne, więc nie są podatne na pleśń. Jest to odmiana odporna, ale preferuje ciepły, tropikalny, słoneczny klimat w porównaniu z klimatem północnym, deszczowym, pochmurnym.

Grower może cieszyć się średnimi zbiorami, pachnącymi cytrusami pąkami w połowie października, które zapewniają długotrwały, zachęcający, półpsychodeliczny haj. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że odmiana ma ponadprzeciętny udział procentowy CBD, co oznacza, że jest stosowana medycznie, w tym jako środek przeciwbólowy i w celu łagodzenia skurczów.

Tschernobyl – regularna odmiana fotoperiodyczna od Subcool Seeds
Subcool jest znanym północnoamerykańskim hodowcą nasion konopi i gwiazdą reality TV, która prowadzi bardzo popularny kanał YouTube o nazwie The Weed Nerd. Tschernobyl jest jedną z jego najpopularniejszych odmian outdoor i indoor. Wytwarza zachęcający haj, który może trwać od dwóch do czterech godzin i nie jest ani psychicznie, ani fizycznie uspokajający.

Ta smaczna, regularna odmiana fotoperiodyczna jest krzyżówką rzadkiego klonu legendarnego Trainwreck z Kalifornii z rzadką genetyką Jack Herer z popularnej odmiany Jack the Ripper od Subcool. Odmiana rozrasta się i wytwarza długie, cienkie pąki pachnące owocami cytrusowymi, bitą śmietaną i cukrem.

Polecam zastosować topping na początku lipca i pamiętać, że może osiągnąć wysokość od trzech do czterech metrów. Ponieważ ma ona znaczący wpływ Sativy, preferuje klimat tropikalny i intensywne nasłonecznienie, ale widziałem, że na outdoor sprawdza się nawet w znacznie mniej idealnych warunkach.

Mother‘s Milk – fotoperiodyczna odmiana od Bodhi Seeds
Nepal jest domem dla rasowej marihuany, która jest w stanie przetrwać w trudnych warunkach, co sprawiło, że nepalska genetyka stała się popularna jako część programów hodowli na świeżym powietrzu. Mother‘s Milk została wyprodukowana dzięki krzyżówce nepalskiego OG z krzyżówką Green Crack i Tres Dawg. Mieszanka genetyczna obejmuje Lemon Thai, Skunk #1 i pakistańską rasę. Rośnie jak roślina OG Kush, wytwarza charakterystyczny dla Kush high i jest bardzo skuteczny medycznie.

Odmiana ta jest naturalnie duża, dlatego też powinna być przycięta z nadejściem przesilenia letniego i może być zbierana od połowy do końca października. Nazwa wywodzi się od dziwnej tendencji tej odmiany do zapachu mleka w proszku. Ze względu na znaczące wpływy Indica, rośliny Mother’s Milk, które otrzymują dużo słońca i składników odżywczych, dają bardzo wysokie plony. Odmianę tę można również uprawiać indoor, gdzie kwitnienie trwa dziewięć tygodni.

Zapotec – regularna odmiana fotoperiodyczna od Norstar Genetics
Zapotec jest naprawdę niesamowitą odmianą outdoor. Zaczynając od jej rzadkiej, odziedziczonej genetyki, do której należą legendarne Highland Oaxacan Gold i Santa Marta Colombian Gold. Te dwie odmiany wysyłają ludzkie umysły do stratosfery od lat sześćdziesiątych i należą do najbardziej szanowanych latynoamerykańskich odmian konopi indyjskich.

Norstar od lat starannie łączy i rekombinuje geny, aby stworzyć dominującą odmianę Sativy, która rośnie bardzo duża i wytwarza ogromne złote kwiaty. Ogromne pąki są rzadkością w odmianach Sativy, ale ta odmiana je produkuje. Odmianę można sadzić indoor, ale jest to ryzykowne ze względu na jej ogromną wysokość i nadmierne rozrastanie się kwiatów. Najlepiej jest trzymać ją na zewnątrz i powinna mieć tyle miejsca, ile potrzebują jej korzenie, odgałęzienia i kwiatostany.

Jak wiele Sativ, Zapotec nie lubi nawozów o wysokiej wartości EC i jest wrażliwy na zimno. Genetyka pochodzi z obszarów w pobliżu równika. Dlatego też rozpoczęcie uprawy w krajach północnych może trwać długo, a zakończenie jej może nie nastąpić wystarczająco wcześnie, jeśli utrzymany zostanie regularny sezon wegetacyjny od kwietnia do października.

Widziałem jak growerzy rozpoczynali jej uprawę w domu, wysadzili na zewnątrz w maju, a następnie przenieśli do zacienionej szklarni od końca lipca, aby zaoferować im cykl 12/12. W tych warunkach i indoor, wzrost zajmuje jej dziewięć do dziesięciu tygodni, aby w pełni wytworzyć długie, grube i ciężkie pąki. Odmiana ta jest odporna na pleśń i ma posturę w kształcie gwiazdy.

High tego szczepu jest euforyczny, orzeźwiający i stymulujący z podtekstem psychodelicznym, takim jak meskalina. Kwiaty mają pyszny smak i zapach, który łączy w sobie przyprawy i słodkie owoce, takie jak mango. Ta odmiana jest jedną z najbardziej wydajnych i najrzadszych odmian, jakie kiedykolwiek wyhodowałem.

Auto Big Gun od Short Stuff Seed Bank
Short Stuff Seed Bank jest jedną z najbardziej wiarygodnych firm specjalizujących się w odmianach automatycznie kwitnących. Hiszpańska ekipa Short-Stuff-Crew zajmuje się hodowlą konopi od lat 90-tych i koncentruje się na Autofloweringu, po tym, jak poznali potencjał Lowryder, pionierskiej odmiany automatycznie kwitnącej. Mają kilka odmian, które nazywam krasnoludkami, ponieważ szybko są gotowe i małe.

Auto Big Gun pasuje do tej kategorii. Jest co najwyżej wysoka na jeden metr i gotowa do zbioru osiem do dziesięciu tygodni po kiełkowaniu.
Auto Big Gun to mimika AK-47, który wytwarza duże, grube kwiaty typowe dla fotoperiodycznego AK-47. Ma skunkowy, sosnowy zapach i przytłaczający haj, który charakteryzuje również oryginalny AK-47.

Old Time Indiana Bubble Gum od Mosca Seeds
Wierzcie lub nie, uwielbiana w holenderskich sklepach przed 30 laty Bubble Gum pochodzi z Indiany, stanu w środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, który nie jest znany z wysokiej jakości genetyki marihuany. Mosca miał szczęście mieć dostęp do oryginalnego klonu Indiana Bubble Gum. Skrzyżowano go z Old Time Moonshine (OTM). Genetyka OTM pomaga tej odmianie stać się dominującą Indicą, średniej wielkości, gęsto rozgałęzioną i wysokoplenną rośliną outdoor.

Kwiaty smakują i pachną gumą do żucia o smaku borówki i są pokryte pyszną żywicą, która sprawiają, że odmiana ta jest ulubioną odmianą ludzi, którzy przetwarzają swoje pąki na olej z marihuany i haszysz. Okres kwitnienia może wynosić 50 dni, ale 52-61 dni jest bardziej realistyczne dla tej słodkiej odmiany, która powoduje destrukcyjny haj.

Black Dream – feminizowana odmiana od Eva Seeds
Ta feminizowana odmiana jest krzyżówką jamajskiej rasy lądowej (Jamaican Dream) i Sensi Seeds Black Domina. Sensi użył czterech tradycyjnych odmian Indica do produkcji Black Domina. Wielu hodowców wykorzystuje Domina jako źródło hodowli w celu włączenia czystej genetyki Indica do odmiany. Jamaican Dream jest uważany za krainę jamajskiej Sativy, która bardzo szybko dojrzewa.

Black Dream to hybryda 50-50-Indica-Sativa o bardzo wysokim poziomie THC i wysokich plonach, szczególnie dla roślin, które mogą być zbierane w pomieszczeniach po 46-57 dniach kwitnienia, pod koniec września lub na początku października na półkuli północnej. Rośnie naturalnie z dużą centralną colą i dobrze wyposażonymi gałęziami bocznymi. Niektóre rośliny rosną na wysokość od dwóch do trzech metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *