Pokrzywy i Ich Zalety w Uprawie Marihuany

Zalety Obecności Pokrzywy w Ogrodzie

Pokrzywa, zwana też Urtica dioica, przez wielu ogrodników jest często uważana za uciążliwy chwast. Wzrost tej rośliny może szybko się rozprzestrzeniać i praktycznie w mgnieniu oka zająć kawałek ziemi, który przez krótki czas był zaniedbany. W kontakcie ze skórą powoduje nieprzyjemne pieczenie i pojawienie się wysypki, które nazywamy poparzeniem, a które powstają w wyniku kontaktu skóry z trychomami pokrywającymi pokrzywę, które z kolei wstrzykują w skórę histaminę.

Jednak pomimo tych niedogodności pokrzywa jest bardzo użytecznym ziołem i jednocześnie sprzymierzeńcem każdego hodowcy konopi. Pokrzywa nie tylko w korzystny sposób służy innym roślinom w Twoim ogrodzie, ale może być również przydatna dla Ciebie, ponieważ jest od wieków jest wykorzystywana w medycynie i zawiera ogromną różnorodność składników odżywczych.

Wszechstronna Roślina Towarzysząca

Przy sadzeniu towarzyszącym wykorzystuje się inne pożyteczne gatunki roślin i sadzi je w bezpośrednim sąsiedztwie roślin konopi indyjskich. Rośliny towarzyszące są wykorzystywane ze względu na ich zdolność przyciągania pożytecznych owadów, odstraszania szkodliwych owadów i zwiększania bioróżnorodności ogrodu lub małej uprawy.

Pokrzywa jest niezwykle wszechstronną rośliną towarzyszącą i zasługuje na szczególne miejsce w ogrodzie konopnym. Ta wyjątkowa roślina pomaga przyciągnąć pożyteczne owady w określone miejsce, chroniąc rośliny przed głodnymi, żarłocznymi intruzami.

Odżywcze liście pokrzywy przyciągają biedronki. Jeśli akurat te majestatyczne stworzenia nie sączą nektaru z pokrzywy, patrolują Twój ogród w poszukiwaniu innych smacznych dla siebie przekąsek, czyli mszyc.

Mszyce są owadami o miękkim ciele, które mogą występować w wielu różnych kolorach. Te małe stworki bardzo często występują na roślinach konopi indyjskich, przebijają liście ostrymi narzędziami ustnymi i wysysają sok z liści. Sadzenie pokrzywy w pobliżu roślin marihuany to naturalny sposób na pozbycie się takich szkodników jak mszyce.

Pokrzywy Wspomagają Produkcję Terpenów

Kolejną, dużą zaletą posadzenia pokrzyw w sąsiedztwie roślin konopi indyjskich jest ich rzadka właściwość wspomagania wzrostu roślin konopi i produkcji terpenów.

Męskie rośliny pokrzywy rozpylają swój pyłek we właściwym dla marihuany czasie. Jest to proces, o którym wiadomo, że wzmacnia smak żywności znajdującej się w jej pobliżu, takiej jak owoce i warzywa. Ta taktyka może być również stosowana w uprawie konopi indyjskich.

Pyłek pokrzywy może zwiększyć produkcję terpenów w trychomach roślin konopi indyjskich, co skutkuje znacznie bogatszą i bardziej pachnącą żywicą. Doprowadzi to do produkcji jeszcze bardziej atrakcyjnych i smacznych kwiatów konopi indyjskich.

Doskonały Dodatek Do Kompostu

Kompostowanie to niesamowity, tani i skuteczny sposób na poprawę jakości i różnorodności biologicznej gleby. Zdrowa gleba powinna być pełna mikroorganizmów, które pomogą Ci rozbić materiał organiczny na dostępne składniki odżywcze i grzyby, które współpracują z roślinami i dostarczają im większych ilości składników odżywczych. Tworzenie i utrzymywanie kompostu to niezawodny sposób na dostarczenie roślinom konopi indyjskich żywej i zdrowej rizosfery.

Kompost powstaje z zielonego materiału roślinnego, który dostarcza azotu, oraz z brązowego materiału, który dostarcza węgla. Dla uzyskania optymalnego kompostu wymagany jest stosunek zielonego materiału do brązowego w proporcjach 2:1. Pokrzywy są fantastycznym i darmowym źródłem zielonego materiału, ponieważ rosną wysokie i pionowo, nawet małe pokrzywy mogą dostarczyć wystarczającą ilość zielonej masy, aby odpowiednio zaopatrzyć kompost w cenny materiał.

Herbata Kompostowa z Pokrzywy

Pokrzywy mogą być również stosowane jako nawóz i stanowią dobre uzupełnienie do herbaty kompostowej. W tym celu należy umieścić liście pokrzywy w wodzie, którą podlewamy nasze rośliny i moczyć je w niej przez 1-3 tygodnie, aby mogły się sfermentować. Chociaż taka mieszanka istnie cuchnie, to jest świetnym źródłem składników odżywczych dla roślin marihuany i nie tylko.

Aby taka herbata kompostowa z pokrzywy była idealna dla roślin konopi indyjskich należy rozcieńczyć ją w wodzie: do podlewania rozcieńczamy herbatę kompostową z wodą w stosunku 1:10 a jeśli chcemy jej użyć jako dolistny aerozol to rozcieńczamy w proporcji 1:20. Pokrzywy dostarczają Twojej roślinie konopi azot, potas, żelazo, magnez, wapń, siarkę, miedź i chlorofil.

Medyczny Ogród Pełen Potencjału

Pokrzywy są bardzo korzystne nie tylko dla twoich roślin konopi; rośliny te mogą być również wykorzystywane do produkcji pożywnej herbaty (tym razem nie kompostowej, ale takiej do picia), która jest bardzo korzystna dla ludzi.

Pokrzywy to nic innego jak pożywienie, które jest bogatym źródłem witamin, minerałów i aminokwasów. Są również doskonałym źródłem żelaza, potasu, cynku, magnezu, wapnia oraz witamin A, B1, B5, C, D, E i K.

Pokrzywy Jako Kamuflaż

Pokrzywy są genetycznie spokrewnione z roślinami konopi indyjskich i trudno w to nie uwierzyć. W końcu też mają trychomy. Ze względu na swój podobny wygląd, pokrzywy mogą być doskonałym kamuflażem dla upraw konopi indyjskich na zewnątrz, a także są pomocne w zachowaniu dyskrecji i z pewnością odwrócą wzrok niejednego wścibskiego sąsiada lub przechodnia.

Jak widzisz, pokrzywy są bardzo przydatne w Twoim ogrodzie, a wszystko, co musisz zrobić, to mieć na nie oko, aby ze względu na swój szybki wzrost nie przytłumiły roślin marihuany i uważaj, żeby się nimi nie poparzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.