Podstawy Uprawy Marihuany Outdoor

Przy uprawie marihuany na dworze chodzi o to, aby wykorzystać naturalne procesy, jakie tam występują, aby wspomagać tym wzrost roślin. Podczas gdy udało nam się pod wieloma względami naśladować naturę dzięki zaawansowanej technologii w uprawie indoorowej, to jednak uprawa na dworze oferuje nam całą gamę zalet, jakich nie znajdziemy w żadnym pomieszczeniu.

Gdy tylko uprawa indoorowa stała się możliwa, zaczęto naśladować naturę w zamkniętym i sterylnym środowisku, aby uprawiać rośliny pod sztucznym światłem. Usunięcie rośliny z jej ekosystemu i umiejscowienie jej w zamkniętym pomieszczeniu oznaczało, że ten sam ekosystem trzeba od podstaw zimitować.

Podczas gdy technika z biegiem czasu bardzo daleko się rozwinęła i nie ma już podzielonych zdań na ten temat, że można wyprodukować wysokojakościową marihuanę w growroomach, to jedno jest pewne – natury nie da się niczym zastąpić. Uprawa marihuany pod promieniami słońca daje duże roślinie i wymaga o wiele mniej opieki, zarówno ze strony nowicjuszy jak i zaawansowanych growerów.

Kiedy uprawiać?

Uprawa marihuany jest sezonowa, co oznacza, że zimą nie uprawiamy żadnych roślin. Kiedy więc jest najlepszy czas na wysiew nasion?

Klimat na całym świecie, w zależności od strefy klimatycznej, jest różny. W naszej strefie powinieneś do końca maja wysiać już swoje nasiona. W niektórych miejscach może to być trochę za późno ze względu na długie zimy, ale Twoje rośliny raczej nie powinny mieć trudności z rozpoczęciem wzrostu zanim lato na dobre się zacznie.

Twój ogród dzięki swojej naturalnej wegetacji tworzy coś w rodzaju ochrony zanim późnym latem albo wczesną jesienią zacznie się kwitnienie marihuany. Zależnie od tego, jakie masz odmiany powinieneś wszystko tak rozplanować, aby w październiku, a najpóźniej na początku listopada zebrać plon.

Wybór odpowiednich odmian

Wybór odpowiedniej odmiany do uprawy na dworze jest decydujący. Powinieneś wybrać nie tylko takie odmiany, które posiadają wszystkie odpowiadające Ci cechy, ale też takie odmiany, które będą dobrze się rozwijać w klimacie, w jakim mieszkasz. Jeśli zamieszkujesz obszary o wilgotnym klimacie, to nie wybierzesz takiej odmiany, która dobrze rośnie na pustyni.

Podczas gdy w growroomie mamy ten luksus, że sami możemy kontrolować wilgotność powietrza, to przy uprawie na dworze już takich wygód niestety nie mamy.

Ilość światła oraz długość naświetlania to dwa różne komponenty przy wyborze odmiany nasion. Jeśli mieszkasz w regionie, gdzie dni są krótkie a noce długie, to musisz wybrać taką odmianę, która da sobie radę z krótkim czasem nasłonecznienia.

Jeśli mieszkasz w klimacie gorącym, to nie kupuj odmiany, która potrzebuje dużą ilość wody. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie wybieranej odmiany do warunków klimatycznych, jakie oferuje miejsce Twojego zamieszkania. I pamiętaj o tym, aby nasiona zawsze kupować w sprawdzonym i zaufanym seedbanku.

Wybór odpowiedniej ziemi

W dzisiejszych czasach nie jesteś już uzależniony od ziemi, którą masz w swoim ogrodzie. Jeśli masz dobrą ziemię i możesz posiać marihuanę od razu w miejscu, gdzie będzie do końca rosła, to masz szczęście. Większość growerów w prawdzie ma dobrą ziemię na ogrodzie, ale nadaje się ona, co najwyżej do wysiania trawy. Jeśli chcemy w niej uprawiać marihuanę, to musimy ją nieco dopieścić.

Jeśli nie planujesz zasiewać nasion marihuany w ziemi, to istnieje wiele bezziemnych alternatyw, które posiadają neutralne pH i dopasowują się do Twoich potrzeb. Najbardziej lubianą formą są włókna kokosowe. Są one wytwarzane ze skorup kokosa i okazały się niezawodnym i neutralnym medium, które sprawdza się w każdej doniczce i w każdym otoczeniu.

Rodzaj ziemi, jaki wybierzesz, ma bezpośredni wpływ na stosowane przez Ciebie techniki uprawy. Jeśli zdecydujesz się na zasianie nasion bezpośrednio do ziemi, to jednym z większych zalet jest przy tym wspomaganie jej pożytecznymi mikrobami razem z bakteriami i grzybami.

W momencie, gdy roślina rośnie w naturze, jej składniki odżywcze są przetwarzane przez mnóstwo mikrobów w taką formę, w której łatwiej jest je im wchłonąć i przyswoić. Ta naturalna zaleta jest trudna do podwojenia w takich podłożach jak włókna kokosowe, które z reguły są używane razem z solami odżywczymi.

Decyzja o tym, czy sadzimy bezpośrednio do ziemi czy nie, opiera się ostatecznie na tym, jak bardzo bio i eko chcesz uprawiać swoje zioło. Jeśli nie zależy Ci na wykorzystywaniu naturalnych procesów w celu polepszenia jakości Twojej marihuany, to włókna kokosowe wystarczą i będą dawały świetne wyniki, ale w inny sposób.

Składniki odżywcze

Również wybór odpowiednich nawozów i odżywek jest zależy od tego, w jaki sposób będziesz uprawiał swoje rośliny. Masz możliwość użycia tradycjonalnych soli odżywczych, uprawiać biologicznie i, jeśli chcesz być całkowicie w zgodzie z naturą, spróbować uprawy wegańskiej. Sole odżywcze są dobre, ale nie nadają się jako biologiczne nawozy.

Organiczne mieszanki odżywcze to zarówno roślinne jak i zwierzęce odpady, które służą jako nawóz. Uprawa biologiczna jest doskonała przy zazielenieniu gleby, ponieważ wspomaga wspomniane mikroby, które są bardzo ważne dla naturalnego ekosystemu. Oczywiście możesz używać obydwu rodzajów nawozu, ale większość biologicznej uprawy zostanie stracona, ponieważ sole odżywcze oraz mikroby w ogóle się nie znoszą.

Natomiast włókna kokosowe i sole odżywcze pasują do siebie idealnie. Tutaj znowu wszystko zależy od Twoich referencji i jaki rodzaj kultywacji chcesz przeprowadzić, każda metoda doprowadzi do produkcji wysokiej jakości zioła. Uprawa marihuany na dworze to powrót do natury oraz użycie wszystkiego, co ma nam ona do zaoferowania, łącznie z robactwem oraz grzybami.

Jeśli zdecydujesz się na bezpośrednie posianie marihuany do ziemi, to spróbuj zastosować herbaty kompostowej. Jeśli chodzi o uprawę naturalną i organiczną, to herbata kompostowa jest najlepszy i najprostszym rozwiązaniem. Herbata kompostowa zawiera wszystkie składniki odżywcze, których potrzebują Twoje rośliny do wzrostu oraz mikroby do uzupełnienia ekosystemu.

Oprócz podstaw…

Gdy wszystko będzie już gotowe, możesz wygodnie usiąść i pozostawić wszystko w rękach natury. Musisz ustalić, jak często Twój ogród musi zostać dożywiony i obserwuj, czy nie zaatakowały go jakieś szkodniki.

Już po krótkim czasie nabierzesz wprawy i wyczujesz swój ogród oraz jego potrzeby. Możesz poeksperymentować z przycinaniem oraz usuwaniem liści, aby zwiększyć przepływ powietrza i możesz również pobawić się mieszankami nawozowymi, aby zobaczyć, czy któraś z nich będzie w stanie zwiększyć Twoje plony.

Gdy już będziesz całkowicie pewny, możesz wypróbować różnych technik uprawy, jak na przykład dodać do swojego ogrodu inne rośliny, które będą sąsiadowały Twojej marihuanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *