Podstawy Przy Uprawie Outdoor

Gdy lato jest w pełnym rozkwicie, a sezon zbiorów outdoor zbliża się coraz większymi krokami, warto zacząć się do niego przygotowywać, a raczej rośliny. Gdy rośliny zaczynają kwitnąć, należy pomyśleć o dodatkowym nawożeniu.

Ale również inne środki, takie jak dodatkowe podparcie, ściółka, manicure lub szkodniki mają decydujące znaczenie w tym etapie życia rośliny. Istnieje wiele możliwości wzmocnienia roślin przed wpływem środowiska. Oto kilka wskazówek dla początkujących i zaawansowanych, które pomogą w maksymalnym wykorzystaniu roślin konopi indyjskich.

Przycinanie marihuany

Na krótko przed lub w pierwszych tygodniach fazy kwitnienia, niezbędne jest przycięcie rośliny. Odetnij wszystkie małe pędy w dolnym obszarze. Oznacza to, że usuwamy tu wszystkie liście i małe gałęzie. Służy to temu, aby roślina skoncentrowała swoją uwagę i całą energię na swojej górnej części.

Niższe małe gałęzie zwykle nie są brane pod uwagę przy zbiorze, ponieważ kwiaty są zbyt małe. Tak więc cenny potencjał pąków jest oddawany, ponieważ słabe gałęzie znajdujące się niże tylko odbierają siłę tym wyżej położonym. Również niższe pędy po prostu nie otrzymują wystarczającej ilości światła słonecznego, więc jakość niższych kwiatów jest bardzo niska.

Podpieranie roślin

Szczególnie podczas kwitnienia, uchwyty, siatki czy pałeczki bambusowe są bardzo ważne dla roślin konopi indyjskich. Ze względu na dużą wagę kwiatów, roślina nie jest już w stanie utrzymać własnej wagi. Często pędy uginają się pod obciążeniem i odłamują. Niewielka ilość czasu jest warta zachodu dla rośliny marihuany.

Podwiązywanie rośliny może również prowadzić do zwiększenia plonów, ponieważ można lepiej wykorzystać światło słoneczne. Ponadto roślina jest skutecznie chroniona przed silnymi podmuchami wiatru poprzez stabilizację rośliny. Szczególnie przy niepożądanym wzroście do góry, wiązanie siatką może być bardzo pomocne.

Organiczna ściółka i nawóz do uprawy outdoor

Ściółkowanie jest bardzo ważne dla roślin konopi indyjskich, a można mulczować z użyciem różnych materiałów. Na przykład słoma, koniczyna lub siano są idealne do mulczowania i zapewniają zdrową glebę. Jest to oczywiście również korzystne dla rośliny i plonów na koniec roku.

Wystarczy nasypać naturalną warstwę siana bezpośrednio pod roślinę. Również liście lub inne odpadki roślin nadają się do ściółkowania. W procesie gnicia powstaje naturalny nawóz. Ściółka jest skórą gleby i naśladuje naturę. W przyrodzie składa się zazwyczaj z liści małych gałęzi i innych części roślin.

Ściółka powinna być stosowana na każdym etapie życia konopi indyjskich. Wystarczy warstwa ściółki o grubości od 3 do 5 cm. W zależności od gatunku i warunków środowiskowych ściółka jest usuwana w różnym tempie. Po udanym kompostowaniu można dać nową warstwę ściółki.

Zalety ściółki:

  • ściółka chroni korzenie roślin i życie mikrobiologiczne w glebie
  • dodatkowo izoluje glebę od zimna lub ciepła
  • proces gnicia wytwarza składniki odżywcze, a tlen może być lepiej przetwarzany przez roślinę
  • przeciwdziała odwodnieniu
  • chwasty lub trawy są niszczone
  • zwiększenie pojemności magazynującej wodę

Szkodniki

Kontrola nad szkodnikami również powinna być uwzględniana przy uprawie konopi indyjskich poza domem. Wynika to z faktu, że przed kwitnieniem pestycydy nie powinny być stosowane. Jeśli szkodniki pojawiają się w pozostałym cyklu życia, roślina nadal ma swój naturalny mechanizm ochronny, aby odstraszyć wrogów. Również pożyteczne owady mogą być używane do walki z kilkoma szkodnikami. Na przykład biedronki lub drapieżne roztocza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *