Kiedy Jest Najlepszy Czas na Uprawę?

Uprawa marihuany na dworze oznacza, że trzeba dostosować się do pór roku. Zatem Twój sukces z outdoorowym ogrodem jest mocno powiązany z wyborem odpowiedniego momentu. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat jak dobrać odpowiedni moment do uprawy na dworze zarówno jeśli chcesz posadzić klony czy też nasiona. Polecamy lekturę nie tylko dla początkujących growerów, ale i też dla tych doświadczonych.

Uprawa marihuany w domu jest coraz bardziej popularną formą, na jaką decydują się growerzy, ponieważ odkryli oni, że dzięki tej metodzie nie są oni zależni od pór roku. Niemniej jednak uprawa marihuany na dworze, czyli w jej naturalnym otoczeniu, niesie za sobą wiele zalet. Outdoorowa marihuana zazwyczaj posiada silniejszy aromat oraz mocniejszy smak i, co najistotniejsze, gwarantuje Ci bardziej intensywne doznania.

Jeśli uprawiasz marihuanę na dworze, to jesteś niewolnikiem pór roku. W związku z tym ważną rzeczą jest, abyś wszystko planował z rozwagą, ponieważ odegra to sporą rolę w cyklu życiowym Twoich roślin. Istnieją określone pory roku, w których wiadomo, że marihuana najlepiej kwitnie. Aby w odpowiednim momencie osiągnęła ona fazę kwitnienia, trzeba do tego momentu wykonać sporo pracy.

Musisz upewnić się, że posadzisz marihuanę w tym momencie, aby przed osiągnięciem stadium kwiatowego miała wystarczająco dużo czasu na wegetację. W przeciwieństwie do uprawy w domu na zewnątrz nie masz kontroli nad okresem wegetacji co oznacza, że Twoje rośliny mogą wyrosnąć na olbrzymy.

Różnica pomiędzy używaniem klonów a nasion

Czas, w którym będziesz uprawiał swoje rośliny jest zależny od tego, na jaką metodę uprawy się zdecydujesz. Niektórzy growerzy zaczną uprawę od nasion, przez co będą potrzebowali więcej czasu, aby je najpierw wykiełkować. Jeśli nie wiesz jak kiełkuje się nasiona, to możesz o tym poczytać w artykule: Co Powinieneś Wiedzieć Jeśli Chcesz Wykiełkować Nasiona Marihuany?. Inni zaczną uprawę od klonów, co wiąże się z tym, że długie noce wcześniej doprowadzą do fazy kwitnienia, przez co będą one musiały zostać wysadzone późnym latem.

Jeśli posiadasz już nasiona i chcesz je wysiać, to powinieneś zacząć już na wiosnę. Kwitnienie powinno odbyć się po przesileniu letnim, kiedy to roślina zacznie zużywać swoją energię do produkcji pąków, a nie do wegetatywnego wzrostu. W zależności od tego, w jakim krańcu świata mieszkasz, wiosna będzie się tam zaczynać w innym miesiącu. Ważnym jest jednak, aby się upewnić, że zimne noce już minęły i że stają się one coraz krótsze.

Jeśli posiadasz klony, to swoją uprawę zaczniesz dopiero latem. Tym samym zagwarantujesz, że rośliny podczas fazy wegetatywnej będą miały wystarczająco czasu na wyrośnięcie do góry zanim zaczną kwitnąć. Również tutaj dobrze będzie, jeśli kwitnienie zacznie się dopiero po przesileniu letnim. Rośliny, które są hodowane z klonów potrzebują mniej czasu niż te, które są uprawiane z nasiona. Klonom wystarczy samo lato, aby wystarczająco wyrosnąć do góry i być gotowym do kwitnienia.

Kiedy należy zebrać plony?

Na dworze sadzimy marihuanę zazwyczaj wiosną, a latem zaczyna ona kwitnąć. W zależności od odmiany, jaką uprawiasz, czas kwitnienia będzie się różnił. Niektóre odmiany potrzebują nawet dwóch miesięcy na kwitnienie zanim będziesz mógł zebrać pąki. Reguła jest taka, że aby wiedzieć, w którym momencie zebrać marihuanę, należy poświęcić swoim roślinom nieco specjalnej uwagi. W obliczu całego życiowego cyklu tej rośliny czas żniw przypada zazwyczaj na jesień. Okres kwitnienia większości roślin marihuany jest zazwyczaj zakończony po upływie trzech miesięcy i na jesień większość growerów zbiera swoje plony.

Cykl życiowy marihuany rozpoczyna się na wiosnę i kończy na jesień. Oczywiście, jeśli uprawiasz w domu, nie jesteś zależny od pór roku. Decydując się na uprawę na dworze zwracaj uwagę na wybór nasion odpowiednich dla strefy klimatycznej, w której mieszkasz. Uprawa w słonecznym i ciepłym klimacie jest o wiele prostsza i nie wymaga poświęcenia tyle uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *