Jak Uprawiać Autofloweringi?

Jak hodować nasiona autofloweringowe?

Jeśli jeszcze nigdy nie miałeś do czynienia z nasionami autoflowringowymi, czyli samokwitnącymi, a chcesz spróbować się w tej dziedzinie, to możesz być pewny, że Twoje autofloweringowe rośliny za około 7 – 11 tygodni będą gotowe do zbioru. W jaki sposób uda Ci się doprowadzić swoje rośliny od zasiania aż do zbioru opiszemy poniżej.

1. Podłoże

Twoje rośliny autofloweringowe najlepiej będą rosły w luźnej, lekkiej ziemi z niewielką ilością odżywek. Pamiętaj o tym, że roślina gatunku cannabis ruderalis powstała w trudnych warunkach bez szczególnie dobrej jakości ziemi. Najprawdopodobniej nie będziesz używał ziemi z pobliskiego marketu ogrodniczego, bo będzie ona za bardzo bogata w różne dodatki jak na taką roślinę. Zamiast tego spróbuj samemu zrobić lżejszą mieszankę.
Oto drobna ściąga:
Kompost (3 porcje)
Torfowiec (3 porcje)
Perlit (2 porcje)
Wermikulit (1 porcja)

2. Odżywki

Rośliny autofloweringowe nie potrzebują dużej ilości odżywek, ale ważnym jest, aby wiedzieć, w jaki sposób wspomagać je podczas całego procesu wzrostu. Upewnij się, że nie przedobrzysz z nawozami i odżywkami. Pamiętaj, że autofloweringi nie potrzebują nie wiadomo ile odżywek jak normalne rośliny. Najpierw podajesz im po postu samą wodę, aby mogły sobie rosnąć. Po około 2 tygodniach możesz dodać parę odżywek. Za każdym razem możesz zwiększać ich dawkę do momentu, aż osiągną 6 tygodni. Potem aż do zbioru nie zmieniaj dawki.

Na tydzień po rozpoczęciu kwitnienia podajesz mieszankę odżywek, które są skupione właśnie na kwitnięciu. Dzięki odczekaniu tego tygodnia dajesz roślinom czas na zakończenie wszystkich zachodzących w tym czasie procesów, zanim rośliny skupią się na kwitnieniu. Może to sprawić, że Twoje plony będą lepsze i wydajniejsze. Potem musisz ostrożnie obchodzić się z odżywkami. Różne hybrydy mają różne i specyficzne zapotrzebowania i może trochę potrwać zanim nabierzesz wyczucia czego Twoje rośliny potrzebują.

3. Światło

Rośliny z autofloweringiem nie są zdane na światło aby zacząć kwitnąć, ale mimo to powinny go trochę otrzymywać. Jeśli uprawiasz swoje rośliny w zamkniętych pomieszczeniach, czyli indoor, to dostarczaj im światła przez około 18 godzin dziennie. Jeśli uprawiasz na zewnątrz, czyli outdoor, to pamiętaj o tym, żeby najpierw je hodować wewnątrz, aby im pomóc nabrać siły, zanim przeniesiesz je na dwór. Rośliny te tylko przez kilka tygodni znajdują się w stanie wegetatywnym. Ważnym jest, aby je w tym czasie wspomóc w wyrośnięciu na jak największe, dzięki czemu Twoje plony będą większe.

4. Przycinanie

Z biegiem czasu, gdy nabierzesz wprawy w uprawie i zdobędziesz więcej wiedzy na ten temat dojdziesz do wniosku, że istnieje wiele zaawansowanych technik przy uprawie, jak przycinanie, które mają na celu, że Twoje rośliny wyprodukują więcej pąków. Jednak rośliny z autofloweringiem są tak zaprojektowane, że nie potrzebują żadnych skomplikowanych i zaawansowanych technik, aby produkować lepsze plony. Jeśli nie masz wprawy w uprawie marihuany, nie musisz używać żadnych trików. Może być tak, że stosując takie metody bez jakiegokolwiek doświadczenia możesz uzyskać dokładnie odwrotny efekt niż byś chciał.

Gotowy?

Obojętnie, czy już próbowałeś uprawiać marihuanę czy jesteś całkowitym nowicjuszem, rośliny z autofloweringiem są jedną z lepszych możliwości aby nauczyć się szczególnych cech uprawy cannabisu w domu. Z pewnością będziesz miał mnóstwo frajdy i sporo nauczysz się o samej marihuanie. A dzięki samokwitnącym nasionom uprawa marihuany staje się łatwa jak nigdy dotąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *