Gdzie Marihuana Rośnie w Dzikiej Naturze?

W wyniku ludzkiej ingerencji w uprawę marihuany nauczyliśmy się nawet uprawiać ją w domu. Ale gdzie właściwie marihuana rosła w dzikiej naturze zanim ludzkość zaczęła hodować ją dla własnych zysków? W niektórych krańcach świata rośnie ona tak samo niepohamowanie jak inne zioła. Sprawdź, gdzie marihuana rośnie w dzikiej naturze i jak ją możesz odnaleźć.

W ostatnim czasie marihuana rośnie w miejscach, które zostały do tego wybrane. Oznacza to, że większość roślin marihuany to wynik ingerencji człowieka w kultywację tej rośliny, aniżeli rosłaby ona naturalnie. Roślina marihuany, którą znamy dzisiaj, to bardziej produkt ludzkiej ingerencji niż matki natury. Produkt końcowy, który dociera do konsumenta, to zazwyczaj niezapylona, żeńska roślina marihuany a nie ta, która rośnie dziko na łonie natury.

Rodzaj cannabisu, który rośnie w dzikiej naturze jest znany jako „ditch weed“ i jest małą, krzaczastą roślinką o niezbyt wysokim poziomie THC. Oczywiście nie oznacza to, że marihuana, która ma wysoki poziom THC nie rośnie dziko. Mimo to mało prawdopodobnym jest, że marihuana osiągnie taki poziom, zanim zostanie zjedzona przez sarny. Gdzie więc zatem marihuana rośnie całkowicie w naturalny sposób? Oto przegląd miejsc na świecie, w których marihuana rośnie w dzikiej naturze oraz możliwe powody, dlaczego rośnie ona akurat tam.

Jaki klimat preferuje roślina marihuany?

Ważnym jest zastanowienie się jaki rodzaj klimatu preferuje roślina marihuany, ponieważ może nam to pomóc zrozumieć, gdzie rośnie ona w całkowicie naturalny sposób. Ogólnie marihuana preferuje ciepły i wilgotny klimat . Nie oznacza to jednak, że nie rośnie ona w górach. W Nepalu istnieją ludzie, którzy uprawiają jeszcze marihuanę w Himalajach. Marihuana to bardzo przystosowującą się rośliną i może rosnąć praktycznie wszędzie, oprócz pustyni i Antarktydy. Jest to jednym z powodów, dlaczego marihuana była w stanie rozprzestrzenić swoje nasiona na cztery strony świata. Potrzebuje ona jedynie wystarczająco słońca, trochę ciepła i będzie dobrze rosła.

Marihuana pochodzi z rejonów Himalajów, w pobliżu Afganistanu i tym samym jest znana z tego, że rośnie naturalnie w suchym, chłodniejszym klimacie. Dzięki dużemu zainteresowaniu człowieka tą rośliną, rozprzestrzeniła się jednak od tamtego czasu na całym świece. Przez jej kultywację na całym świecie odkryliśmy, że marihuana może rosnąć w każdym klimacie i tym samym wszędzie przeżyć. W dzisiejszych czasach widzimy, że marihuana lepiej rośnie w wilgotnym i ciepłym klimacie, dlatego też nie jest to mało prawdopodobnym, że znajdziemy ją w miejscach bardzo oddalonych od miejsca jej pochodzenia.

Gdzie z największym prawdopodobieństwem znajdziesz dziko rosnącą marihuanę?

Ogólnie rzecz biorąc, z pewnością można powiedzieć, że istnieją dziko rosnące rośliny marihuany i to na całym świecie. Wiele z nich jednak człowiek nie jest w stanie zidentyfikować jako marihuanę, ponieważ są to mniejsze i bardziej krzaczaste rośliny konopi. Wiadomo natomiast, że w pewnych zakątkach świata istnieją pola z roślinami marihuany, ponieważ klimat pozwala im na szybki i silny wzrost. Miejsca z ciepłym i tropikalnym klimatem są domem większej części dziko rosnących roślin marihuany, które rosną na całym świecie.

W centrum Meksyku i na Jamajce znane są ogromne pola, na których dziko rośnie marihuana. Ze względu na to, że jest ona tam łatwo dostępna, marihuana jest znaczną częścią kultury Jamajki, a tamtejsze prawo zaczyna się zmieniać właśnie na jej korzyść. Upał oraz wilgotność w tych dwóch częściach świata pozwalają na to, że ktoś musi rzucić jedynie jedno nasionko na pole i może być pewny, że wyrośnie z niego roślina marihuany.

Mówi się też, że marihuana od dekad rośnie dziko w Środkowym Zachodzie Ameryki. Te rośliny są prawdopodobnie resztką tego, co pozostało z ogromnej kultury konopnej Stanów Zjednoczonych, która miała miejsce dawno temu. Wtedy to w amerykańskiej historii uprawę konopi uznawano za patriotyzm, ponieważ było to bardzo ważne dla amerykańskiego przemysłu. Ze względu na to, że marihuana jest właściwie chwastem, ma ona tą właściwość, że może rosnąć w jednym miejscu przez długi czas. Taka marihuana ma jednak zazwyczaj bardzo niski poziom THC i nie powoduje u konsumenta takiego highu, jak zwyczajna marihuana. Marihuana w dzisiejszych czasach jest uprawiana z głównym celem posiadania bardzo wysokiego poziomu THC, ale marihuana, która rośnie dziko, nie ma takich predyspozycji.

Kiedy jest dobry czas na upolowanie dziko rosnącej marihuany?

Właściwie to nie ma to większego znaczenia, w jakim krańcu świata mieszkasz. Istnieje taka możliwość, że dzika marihuana rośnie wszędzie. Z małym prawdopodobieństwem znajdziesz ją w parkach stolicy, więcej szczęścia możesz mieć w terenach górzystych, ale na pewno rośnie ona w częściach Afryki, Azji i Stanów Zjednoczonych. Kiedy więc jest dobry czas, żeby jej szukać?

Ci, którzy uprawiają marihuanę na dworze wiedzą, że większość roślin marihuany kwitnie w okresie jesieni. W dzikiej naturze wiele dziko rosnących roślin marihuany nie dojrzewa do kwitnienia, ponieważ wcześniej są one zjadane przez zwierzęta, jak sarny. Jeśli jednak uda Ci się znaleźć taki skarb, który przypadkowo jesienią będzie jeszcze przy życiu, to będzie to najlepszy czas, aby ją zebrać. Kwiaty rośliny marihuany zaczynają pokazywać się jesienią i zmieniać swoją postać w grube pąki, które hodowcy tak chętnie zbierają. Zatem, bez zważania na to, gdzie się znajdujesz, jeśli może tam rosnąć marihuana, to jesień będzie czasem, w którym musisz wybrać się na wędrówkę poszukiwawczą.

Dla większości ludzi przejście się dróżką i natrafienie na dziko rosnącą roślinę marihuany to niezwykle rzadkie przeżycie. Większa część marihuany w dzisiejszych czasach rośnie na farmach i te rośliny, które zostaną znalezione w dzikiej naturze są po prostu plantacjami posadzonymi przez człowieka. Jeśli naprawdę przypadkowo znajdziesz dziko rosnącą marihuanę, to z pewnością nie będzie ona dzika tylko dziełem ludzkiej ręki. Niektóre rośliny są nielegalnie uprawiane w miejscach, gdzie może wyglądać to tak, jakby rosła ona dziko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *