Biedronki w Uprawie Roślin Konopi Indyjskich

Wykorzystanie Biedronek w Ogrodzie Jako Ochrona Roślin Marihuany

Jeśli jesteś taki, jak większość ludzi, którzy uprawiają konopie, prawdopodobnie wolisz wyeliminować wszystkie szkodliwe i niszczące plony insekty w sposób naturalny i organiczny. Kto chciałby palić pąki pokryte grubą warstwą chemicznych pestycydów?

Niestety, łatwiej powiedzieć niż zrobić – zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z przędziorkami, które są powszechnymi szkodnikami, które można znaleźć na roślinach konopi. Często, gdy plaga tych szkodników zostaje w końcu odkryta, jest już za późno, aby łagodniejsze, organiczne pestycydy mogły odnieść jakikolwiek skutek.

Ale nie martw się, istnieje wypróbowany i przetestowany środek, który jak dotąd zawsze spełniał swoje zadanie: Są to biedronki!

Przędziorki, Czyli Naturalny Wróg Marihuany

Jeżeli jeszcze nigdy nie słyszałeś o przędziorkach to w najprostszy sposób można je opisać jako bardzo małe pajęczaki. Przędziorki, tak jak normalny pająk, mają po osiem nóg i plączą pajęcze sieci, z tą różnicą, że jeden owad jest wielkości główki igły. Te małe szkodniki uwielbiają jeść rośliny konopi.

Przędziorki atakują rośliny konopi indyjskich dość dyskretnie zaczynając od spodniej strony liści, przez co trudno je zauważyć. Duża inwazja tych owadów może zabić roślinę w ciągu zaledwie 12 godzin. Odżywiają się źródłem życia roślin: chlorofilem.

Jakby to nie brzmiało jeszcze zbyt źle, to dalej będzie jeszcze gorzej. Przędziorki są żarłoczne i niszczycielskie, a jednocześnie mocno się rozmnażają. Samica przędziorka składa średnio około miliona jaj miesięcznie, które wylęgają się w ciągu zaledwie kilku dni. Istnieje również problem polegający na tym, że wiele pestycydów zabija dorosłe owady, ale nie jaja i larwy – to trochę tak, jak w przypadku pcheł i wesz.

Na Ratunek Przychodzą Biedronki

Biedronki, formalnie znane jako Coccinellidae, są małymi latającymi chrząszczami, które wyglądają uroczo, ale są kompletnymi barbarzyńcami, jeśli chodzi o żerowanie na powszechnych szkodnikach ogrodowych.

Szczególnie upodobały sobie pajęczaki, takie jak przędziorki, ale niszczą również wiele różnych owadów, w tym mszyce, mączniki, małe cykady, roztocza i różne rodzaje miękkich owadów. Biedronki od średniowiecza są podstawą w ogrodach i są do dziś szeroko stosowane. W wielu kulturach są one również uważane za znak szczęścia. Mała armia może wyeliminować inwazję szkodników, biorąc pod uwagę, że każda biedronka może zjeść do 100 roztoczy dziennie.

Jeśli uprawiasz swoje rośliny na zewnątrz, biedronki mogą łatwo stać się Twoimi najlepszymi przyjaciółmi w ogrodzie… ale musisz dać im odpowiedni dom.

Jak Zbudować Domek Dla Biedronek?

Budowa domku dla biedronek jest dość prostym procesem, który nie wymaga drogich materiałów. Większość produktów można znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym. Przed wprowadzeniem biedronek do ogrodu należy upewnić się, że przez co najmniej miesiąc nie stosowano w nim pestycydów (zarówno chemicznych, jak i organicznych).

Potrzebne Akcesoria

  • Małe wentylowane pudełko z wbudowaną tacką (podobne do pojemnika do klonowania)
  • Nowa, czysta gąbka (wolna od mydła i detergentów)
  • Woda z odwróconej osmozy
  • Sułtanki, suszona żurawina lub inne suszone owoce (bez owoców cytrusowych)

Instrukcja

Krok 1: Wyjmij tackę z pudełka.
Krok 2: Zwilż gąbkę wodą z odwróconej osmozy. Połóż ją na tacy.
Krok 3: Dodaj małą garść suszonych owoców (około 15 sztuk).
Krok 4: Umieść biedronki w pudełku i upewnij się, że pudełko jest dobrze wentylowane.
Krok 5: Ostrożnie umieść skrzynkę w ogrodzie, tak aby była chroniona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Krok 6: Codziennie lub w razie potrzeby uzupełniaj tackę pokarmem i wodą.

Dzięki tym sześciu prostym krokom uzyskasz głodną gromadkę mięsożernych biedronek niszczących wszystkie te paskudne robaki, które zamieniają twoje rośliny konopi w swój pokarm.

Pamiętaj, że biedronki potrafią latać, więc jedynym sposobem, aby naprawdę powstrzymać je przed opuszczeniem ogrodu jest przykrycie go bardzo drobną siatką. Mogą też ugryźć, jeśli zostaną sprowokowane, ale nie są jadowite i zdarza się to niezwykle rzadko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.